Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

UWAGA ! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW !

UWAGA !

WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW !

 

W dniu 8 stycznia 2024 r. zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego Rozporządzenie nr 3/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Koszalinie w sprawie wyznaczenia strefy objętej zakażeniem na terenie powiatu koszalińskiego w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w ptaka dzikiego.

Strefa objęta zakażeniem  wysoce zjadliwą ptasią grypą obejmuje obszar:

całe jezioro Rosnowskie, a dalej wzdłuż Kanału Elektrowni do ujścia tego kanału do rzeki Radew, następnie wzdłuż tej rzeki, do jeziora Hajka, całe jezioro Hajka, aż do Elektrowni Wodnej Niedalino, wraz z następującymi miejscowościami:

  1. w gminie Manowo: Mostowo, Rosnowo, Lisowo, Jagielno,
  2. w gminie Świeszyno: Zegrzyn.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi zaleceniami Powiatowego Lekarza Weterynarii zapraszamy do przeczytania Rozporządzenia (link). Mając na uwadze niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się choroby prosimy o zastosowanie się do zaleceń.

 

 

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 184,63 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.