Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja druga

                                                        

 

W ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Gmina Manowo otrzymała 8.323.000 zł dofinansowania na zadania:

  1.  „Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Bonin i Manowo”. Dofinansowanie w kwocie 4.750.000 zł. Całość inwestycji to koszt 6.957.623,76 zł
  2. Budowa infrastruktury kulturalno – sportowej w miejscowościach Bonin i Rosnowo. Dofinansowanie w kwocie 2.922.851,12 zł. Całość inwestycji to koszt 3.247.612,35 zł

W ramach zadania pierwszego przebudowane zostanie 6 dróg w miejscowości Manowo oraz drogi osiedlowe i miejsca postojowe w Boninie.

W wyniku zadania drugiego zostanie wybudowana i wyposażona  świetlica w Boninie oraz wykonana adaptacja pomieszczeń po dawnej kotłowni na centrum sportowo – rekreacyjne.

 

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 184,63 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.