Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

Relacja z Jubileuszu "Złotych Godów"

"Medal za Miłość"

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale ,,Złote Gody'' to Jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

W miniony piątek, 22 października 2021r. Wójt Gminy Manowo odznaczył Państwa Marię i Franciszka Trzeciaków z Kretomina, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Czcigodni Małżonkowie podziękowali sobie za przeżycie wspólnych lat we wzajemnej miłości, na dobre i na złe. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, były gratulacje, życzenia, kwiaty, tort, tradycyjna lampka szampana oraz łzy wzruszenia w oczach honorowych Gości.

Jeszcze raz składamy Złotej Parze życzenia wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków, długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i oczywiście kolejnych jubileuszy!

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 184,63 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.