Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

Mobilne punkty szczepień w każdym sołectwie Gminy Manowo

Przypominamy Państwu o akcji #SZCZEPIMYSIE

Szanowni Mieszkańcy,

W ostatnim czasie w Polsce odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażeń COVID-19. Bez odpowiedniego zaszczepienia populacji może nastąpić czwarta fala pandemii a wraz z nią kolejne obostrzenia i restrykcje sanitarne. Rozprzestrzenianiu się koronawirusa sprzyja także okres jesienny, gdzie jesteśmy bardziej podatni na większą ilość infekcji.

Poziom zaszczepienia w gminie Manowo nadal jest zbyt niski – liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców wynosi bowiem 44,8 %. To nadal zbyt mało, żebyśmy osiągnęli odporność zbiorową i mogli myśleć o stosunkowo łagodnym przejściu przez nadchodzącą czwartą falę pandemii COVID-19.

Chcemy ułatwić Państwu możliwość zaszczepienia się i skorzystania z bezpiecznych szczepień w swoim miejscu zamieszkania. Planujemy zorganizować w każdym z sołectw gminy mobilny punkt szczepień – to bardzo duże udogodnienie. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych preparatów firmy Johnson&Johnson, która podawana jest w jednej dawce.

Przyjęcie szczepienia zawsze jest osobistą i indywidualną decyzją, jednak w obecnej chwili jest też jedyną szansą na powrót do normalności i zdrowia.

Prosimy osoby zainteresowane szczepieniami w miejscu zamieszkania o zgłaszanie się do sołtysów.

Osobom niezdecydowanym bądź takim, które mają obawy przed przyjęciem szczepionki ze względu na swój stan zdrowia zalecamy rozmowę ze swoim lekarzem rodzinnym. Ponadto zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie Ministerstwa o szczepieniach oraz na temat szczepionki firmy Johnson&Johnson. Poniżej znajdziecie Państwo linki:

- najważniejsze informacje o szczepieniach: Koronawirus: informacje i zalecenia - Koronawirus: informacje i zalecenia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

- informacje o szczepionce firmy Johnson&Johnson: Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne! Wszystko o J&J w jednym miejscu - Szczepienie przeciwko COVID-19 - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Wszyscy tęsknimy za normalnością, możliwością poruszania się bez masek czy też podróżowaniem. Dlatego im więcej osób zdecyduje się na szczepienie, tym ochrona przed wirusem będzie skuteczniejsza.

Chrońmy nasze życie oraz życie naszych bliskich - dzieci, rodziców, dziadków oraz przyjaciół.

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 188,57 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Kretomino, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.