Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

Kto odbierze od nas śmieci w nowym roku?

Rozstrzygnięty został przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy Manowo od 01 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Koszalinie i to ta firma przez najbliższe 2 lata będzie odbierała odpady z terenu naszej gminy. Pojemniki na odpady zmieszane nie będą wymieniane. Zostają te z logo EKOSAN-u. Firmy doszły do porozumienia w tej sprawie.

Podczas odbioru odpadów segregowanych w styczniu PGK Koszalin będzie odbierał odpady w workach Ekosan-u ale zostawi wtedy swoje worki na wymianę.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Manowo można pobrać harmonogram odbioru odpadów na rok 2022 - proszę zwracać uwagę na miejscowości, których on dotyczy.

Miejscowości: Bonin, Dęborogi, Policko, Wyszebórz, Manowo i Kopanica – pierwszy termin wywozu odpadów zmieszanych to 18 stycznia 2022 r.

Aktualnie obowiązuje stawka opłaty 24 zł od osoby. O ewentualnych zmianach stawki mieszkańcy zostaną poinformowani indywidualnie.

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 184,63 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.