Przejdź do strony z wysokim kontrastem

herb Manowo

Oficjalny serwis gminy

 

UWAGA:


Wysoki kontrast - wersja dla niepełnosprawnych

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newsletter i otrzymuj informacje z gminy prosto na swoją skrzynkę pocztową.

Nasz kanal TV

 

Fundusze

 

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W KOSZALINIE

 

Gmina nad Radwią

 

Baza Organizacji NGO

 

SISMS

 

Baza Organizacji NGO

 

Pomorski Krajobraz Rzeczny

 

Spływy Kajakowe

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16

Dziś jest: Czwartek 27 kwietnia 2017, imieniny: Zyty i Teofila

Gospodarka odpadami

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Manowo w 2017 r.

pobierz w pdf 

pobierz w pdf


Od 1 stycznia 2016 r. zmianie ulegają wysokości stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Manowo.

 

 

segregowane

niesegregowane

1 mieszkaniec

11,00 zł

16,00 zł

2 mieszkańców

22,00 zł

32,00 zł

3 mieszkańców

32,00 zł

48,00 zł

4 mieszkańców

42,00 zł

63,00 zł

5 mieszkańców

51,00 zł

77,00 zł

6 i więcej mieszkańców

60,00 zł

90,00 zł

 

W związku z podwyżką opłat nie ma konieczności składania nowych deklaracji, chyba że zmieniła się ilość osób zamieszkujących nieruchomość - w takim przypadku musimy złożyć nową deklarację. Jeżeli nie zrobimy tego w terminie 14 dni od wystąpienia zmian, Wójt Gminy Manowo wyda decyzję określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Po raz kolejny przypominamy o prawidłowej segregacji odpadów. W ostatnim czasie pracownicy firmy EKOSAN odbierający odpady, zwracali szczególną uwagę na zawartość pojemników oraz worków z odpadami wystawianych przez mieszkańców naszej Gminy. Zamiast tworzywa szucznego, papieru czy szkła w workach umieszczane były odpady zmieszane, na przykład: odpady ulegające biodegradacji, ubrania, pojemniki z zawartością (mleko, chemia gospodarcza), materiały budowlane, odpady medyczne (strzykawki, wenflony). Wystawione worki powinny być zapełnione w całości i zabezpieczone przed wysypaniem, należy je zawiązywać. W kilku pojemnikach był gruz, powodujący zniszczenie urządzenia rozdrabniającego. Gruz należy oddać do firmy we własnych zakresie.

Nieprawidłowa segregacja odpadów skutkuje wzrostem kosztów za śmieci. Pamiętajmy, że jako Gmina musimy też osiągać oraz większy poziom recyklingu do czego zobowiązuje nas ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Podstawowym warunkiem aby to osiągnąć jest prawidłowa segregacja odpadów przez wszystkich mieszkańców.

Podczas odbioru odpadów w grudniu firma EKOSAN dostarczy mieszkańcom harmonogram na 2016 rok, dostępny również na stronie internetowej Urzędu Gminy Manowo www.manowo.pl.


Analiza za 2015  pobierz w pdf


 

 


Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Manowo w 2016 r.

Do pobrania w pdf 

 


UWAGA MIESZKAŃCY GMINY MANOWO

Zmieniają się zasady odbioru szkła wielkoformatowego (okna, lustra) podczas odbioru odpadów wielkogabarytowych. Od najbliższego odbioru - 30 czerwca 2015 r. - o wystawianiu szkła jako odpadu wielkogabarytowego należy powiadomić sołtysa lub pracownika Urzędu Gminy: Agnieszka Gawrońska - Gospodarka Komunalna tel. 94-318-31-41, pokój nr 16.


SZANOWNI MIESZKAŃCY BONINA

Informujemy, że w Boninie odpady wielkogabarytowe z nieruchomości wielolokalowych odbierane będą raz w miesiącu.
W pierwszy poniedziałek każdego miesiąca firma EKOSAN podstawi pojemnik na odpady, który zabierany będzie w pierwszą środę między godziną 14 a 15. W kwietniu z uwagi na święta Wielkanocne pojemnik zostanie postawiony wyjątkowo we wtorek tj. 7-go, a odbiór gabarytów nastąpi w czwartek 9-go kwietnia. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Sołtys oraz w Spółdzielni Mieszkaniowej IRYS.
Pozostałych mieszkańców obowiązuje harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych - 4 razy w roku.


 Cenne surowce na śmietniku. Jak je wykorzystać?


Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Manowo w 2015 r.

do pobrania w pdf


 

do pobrania w pdf  

 

Urząd Gminy Manowo uprzejmie informuje, że od 1 czerwca ulega zmianie numer telefonu komórkowego firmy EKOSAN w Chałupach, odbierającej odpady z terenu naszej Gminy. Aktualny numer telefonu to: 571 - 309 - 499. 

Mieszkańcy Gminy Manowo

Informujemy, iż opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać bez wezwania do 15 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc wpłatą gotówkową w kasie banku pokój nr 6 w siedzibie Urzędu Gminy Manowo, przelewem na rachunek bankowy: Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie, nr: 59 8566 0003 0000 7979 2005 0135 lub sołtysom.
Wysokość opłaty określa deklaracja złożona w Urzędzie Gminy Manowo. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości opłaty, właściciel nieruchomości zobowiązany jest do złożenia nowej deklaracji w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

System gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Manowo.

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

logo MSMinisterstwo Środowiska prowadzi kampanię społeczną promującą właściwe zachowania w postępowaniu z odpadami. Celem kampanii jest dostarczenie informacji na temat zmian w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi oraz zwrócenie uwagi na korzyści płynące z właściwego postępowania ze śmieciami wytwarzanymi w naszych domach. W ramach kampanii przygotowany został spot z poradami, jak postępować z odpadami i dbać o swoje otoczenie. ...

czytaj więcej »

BIP

e-Urząd

elektroniczny samorząd

mapa

Polska Atrakcyjna

Gospodarka odpadami

Kącik Przedsiębiorcy

Rozwój Miast

Dzienniki ustaw

Monitor Polski

galeria zdjęć

Multimedialny przewodnik

wirtualny spacer

Straż Gminna

Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Nieruchomości Rolnych

Pogadaj

radew

Odwiedziło nas:

3346273

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia