Herb Gminy Manowo Gmina Manowo

Gmina Manowo

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Koszalinie przesyła Rozporządzenie nr 14/2021 Wojwody Zachodniopomorskiego z dnia 29 kwietnia 2021 roku w sprawie wprowadzenia na terenie województwa zachodniopomorskiego zakazu organizowania targów, wystaw lub konkursów z udziałem ptaków.

W związku z informacją telefoniczną Powiatowego Lekarza Weterynarii dot. szalejącej w kraju wysoce zjadliwej grypy ptaków proszę zwrócić uwagę na handel pisklętami z ognisk choroby w państwa gminach. Informacja ta została przesłana przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w formie ulotek do sołtysów w Państwa gminach.

 

(w załączeniu przesyłam rozporządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego 14/21 w sprawie wprowadzenia na terenie woj.Zachodniopomorskiego zakazu organizowania targów wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków)
 

Położenie

Gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim.

Administracja

Powierzchnia gminy - 188,57 km². Sołectwa: Bonin, Cewlino, Grzybnica, Kretomino, Manowo, Rosnowo-Osiedle, Rosnowo-Wieś, Wyszebórz, Wyszewo.