Przejdź do strony z wysokim kontrastem

herb Manowo

Oficjalny serwis gminy

 

UWAGA:


Wysoki kontrast - wersja dla niepełnosprawnych

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newsletter i otrzymuj informacje z gminy prosto na swoją skrzynkę pocztową.

Nasz kanal TV

 

Szkoła plus

 

Zdalne nauczanie

 

Fundusze

 

Wsparcie Seniorów z Gminy Manowo

 

Fundusze

 

Budowa Drogi

 

Termomodernizacja

 

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W KOSZALINIE

 

Gmina nad Radwią

 

Baza Organizacji NGO

 

SISMS

 

Baza Organizacji NGO

 

Pomorski Krajobraz Rzeczny

 

Spływy Kajakowe

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16

Dziś jest: Wtorek 04 sierpnia 2020, imieniny: Dominika i Protazego

09-07-2020 | Bezpieczne wakacje w Rosnowie 2020 od 11 lipca do 5 sierpnia 2020

Urlopowiczów małych i dużych, rodziny i grupy zorganizowane, mieszkańców i turystów – wszystkich którzy chcą przeżyć  nową wakacyjną przygodę zapraszamy na plażę w Rosnowie.

 W najbliższą sobotę 11 lipca o godz. 12.30 w ramach propozycji „Bezpiecznych wakacji w Rosnowie” wójt Manowa, Roman Kłosowski powita letników. Przypominając zasady bezpieczeństwa, których szczególnie warto przestrzegać w czasie tegorocznych wakacji, wręczy dzieciom z gm. Manowo pierwsze mapy przygód i bilety uprawniające do bezpłatnego skorzystania z wakacyjnej gry strategicznej. Składa się na nią moc atrakcji finansowanych dla miejscowych dzieci przez gminę i sołectwa (część zajęć udało się sfinansować w ramach programu „Społecznik”).  Chwilę później organizatorzy zaczną formować drużyny do meczu piłki możnej „Rosnowo” kontra reszta świata.

 Oferta zawiera także szereg odpłatnych atrakcji dla gości spoza gm. Manowo. W odpłatnej ofercie znalazły się m.in. bilet na przejazd wąskotorówką do Rosnowa i z powrotem wraz z wstępem do wszystkich atrakcji znajdujących się na mapie Łowcy przygód w Rosnowie. Są wśród nich: zaproszenie do największej w Polsce mobilnej laserowej areny, na strzelnicę  i tor dmuchanych przeszkód dla miłośników bezpiecznych łuków w Archery Games, warsztaty wakacyjnego survivalu, gry w szachy, ciepły poczęstunek i in.

 Oferta została tak pomyślana, by większość atrakcji odbywało się na świeżym powietrzu, z zachowaniem bezpiecznej odległości między uczestnikami, dostępem do środków dezynfekcyjnych.  Zachęca do aktywności ruchowej i nauki, wzbogaca wiedzę uczestników m.in. o zasady działania laserów, tajniki survivalu, gry w szachy i historie związane z Rosnowem. Do  dyspozycji Gości pozostaje  w tym czasie także plaża, boisko z piłkami i paletkami do gry, podniebna siłownia. Ciepły posiłek oferuje smaczna plażowa kuchnia.

Przy niepogodzie część atrakcji, tj. dmuchany tor przeszkód, strzelnica, mini warsztaty   survivalu, animacje – dzięki wsparciu wójta gm. Manowa – przenoszone będą do sali kinowej w Rosnowie.   

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc w wąskotorówce lub zgłaszanie przyjazdu  grup zorganizowanych korzystających z własnego transportu.

Dochód z organizacji atrakcji przygotowanych w ramach programu „Bezpieczne wakacje w Rosnowie 2020” organizatorzy: Stowarzyszenie Chess and Laser War oraz Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przeznaczają na realizację działalności statutowej, m.in. na terenie gminy Manowo, w której leży malownicze Rosnowo.  Program powstał we współpracy z gminą  Manowo, Radą Osiedla Rosnowo oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Koszalinie.

Kontakt:Anna Płomińska (Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej), tel. 601 154 937

Anna Stor (Stowarzyszenie Chess and Laser War), tel. 793 112 258

 

Zapraszamy!

 

Informacje dodatkowe:

* Pamiętaj, żeby zabrać w podróż maseczkę ochronną.  Będzie potrzebna w wąskotorówce, arenie i innych pomieszczeniach zamkniętych.

* Do areny laserowej wchodzisz bez obuwia. Weź ze sobą dodatkowe skarpetki (najlepiej antypoślizgowe). Arena będzie wietrzona po każdej grupie (10 min, w tym czasie poznasz zasady gry i bezpieczeństwa).

* Przed korzystaniem z każdej z atrakcji poprosimy Cię o dezynfekcję rąk – dla bezpieczeństwa twojego i innych uczestników.

Program odpłatny dla grup zorganizowanych obejmuje 4-5 godzin atrakcji w tym: przejazd wąskotorówką w dwie strony, posiłek, wodę 0,5 l, grę strategiczną – zespołową, na którą składa się m.in.: 1 gra w arenie laserowej - 15 min, udział w Archery Games (dmuchany tor przeszkód, bezpieczne łuki i strzały), wakacyjnych mini warsztatach survivalu , spotkanie z Szachusiem i nauka podstaw gry w szachy,  dostęp do toalety, nagrody i upominki  dla uczestników zabawy. Program zachęca do aktywnego spędzania czasu, ruchu, zabawy i nauki, uczy gry zespołowej, tolerancji, rozwijania talentów.

 • Ofertę weekendową poszerza możliwość przejazdu rowerowymi drezynami (5 zł od dziecka, 10 zł od osoby dorosłej) – należy wcześniej zgłosić liczbę chętnych uczestników

 

BIP

e-Urząd

elektroniczny samorząd

mapa

Gospodarka odpadami

Kącik Przedsiębiorcy

Rozlicz PIT w gminie Manowow gminie Manowo

Pitax

Rozwój Miast

Dzienniki ustaw

Monitor Polski

galeria zdjęć

Straż Gminna

Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Nieruchomości Rolnych

radew

Odwiedziło nas:

4718112

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia